Bijemy rekord czytania

Mimo, iż statystyki pokazują, że 63% Polaków nie czyta, trzydniccy gimnazjaliści udowodnili, iż czytają.

1 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie wraz z panem dyrektorem i nauczycielami spotkali się w przyszkolnym ogrodzie i spędzili miło czas na wspólnym czytaniu.

Większość uczestników akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przyniosła swoje ulubione książki, a ci którzy zapomnieli o zabraniu książek z domu mogli je wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

Spotkanie rozpoczęła pani bibliotekarka, Dorota Laskowska, która opowiedziała o celach akcji i rezultatach jej ubiegłorocznej edycji. Następnie zaś członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki podzieliły się z koleżankami i kolegami wybranymi przez siebie powieściami i głośno odczytały fragmenty przyniesionych książek. A potem… wszyscy udowodnili, że z książką im do twarzy i wytrwale pozowali do zdjęć ze swoimi lekturami, co w swoim obiektywie utrwalił pan Henryk Flis.

Akcję "Jak nie czytam, jak czytam" promowały hasła zachęcające do czytania i odwiedzania biblioteki, którymi uczniowie klasy IA, IIA, IIB i IIIB ozdobili korytarze szkoły.

Za przygotowanie i zorganizowanie akcji na terenie naszego gimnazjum dziękujemy członkom Dyskusyjnego Klubu Książki:-)

Opiekunowie DKK -  Dorota Laskowska i Anna Suduł