Dzień Otwarty

20 maja 2014 r. w Publicznym Gimnazjum w Trzydniku Dużym zorganizowano Dzień Otwarty.  Kilkudziesięciu uczniów klas szóstych szkół podstawowych miało okazję zobaczyć szkołę i zapoznać się z jej działalnością.

Na początku goście spotkali się z dyrektorem szkoły oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Następnie szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy i pod opieką uczniów gimnazjum udali się na zwiedzanie szkoły. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Między innymi obejrzeli film prezentujący projekt wymiany międzynarodowej młodzieży w ramach programu Comenius, rozwiązywali łamigłówki matematyczne, wzięli udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, obserwowali doświadczenia chemiczne. Ponadto odwiedzili bibliotekę szkolną i pracownię biologiczną oraz zwiedzili obiekty sportowe.

Na zakończenie szóstoklasiści mogli zobaczyć występy wokalne uczniów gimnazjum, odwiedzić wystawę prac plastycznych autorstwa gimnazjalistów i wystawę prac orgiami Jakuba Tarkowskiego oraz obejrzeć kroniki szkoły.

Mamy nadzieję, że szóstoklasiści, którzy nas odwiedzili zawitają w murach naszego gimnazjum już we wrześniu.