Życie składa się z przywitań i pożegnań

Wiktor Hugo

Ostatnie dni czerwca to czas pożegnań uczniów ze szkołą i nauczycielami. W przypadku trzecioklasistów to rozstanie na zawsze, młodsi uczniowie wrócą w mury „kochanej budy” po dwumiesięcznej labie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy od poloneza  w wykonaniu absolwentów roku szkolnego 2010/2011

Pożegnalne występy trzecioklasistów.

Na "do widzenia" - pożegnalna piosenka.

22 uczniów gimnazjum to tegoroczni stypendyści, którzy w roku szkolnym 2010/2011 uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce lub rywalizacji sportowej. Pan wójt Franciszek Kwiecień gratulował i wręczał stypendia następującym gimnazjalistom:

Anna Szabat

Monika Reszka

Diana Arakelian

Joanna Kuzdralińska

Oprócz stypendiów prawie 40 gimnazjalistów odebrało nagrody wójta, przyznawane za reprezentowanie szkoły i gminy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich:

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Wytężona praca uczniów i nauczycieli przyniosła efekt w postaci awansu naszej placówki o jedno miejsce w podsumowaniu tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Średnia punktów z części humanistycznej wyniosła 29,36, czyli była o ponad 3 punkty wyższa od średniej wojewódzkiej.