Młodzi Głosują - Wybory Parlamentarne 2011

Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w realizację ogólnopolskiego projektu Młodzi głosują. Uczniowie przygotowali i przeprowadzili w okresie poprzedzającym wybory parlamentarne działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych. Ponadto zorganizowano  szkole młodzieżowe wybory parlamentarne na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Uczniowie poznali w praktyce ich zasady i znaczenie. Szeroko prowadzona akcja wyborów wśród młodzieży w przyszłości może zwiększyć frekwencję w wyborach powszechnych, a także ma szansę zmienić społeczne nastawienie do inicjatyw obywatelskich. Ten głos oddany przez młodych ludzi jest dla nich często pierwszą prawdziwą szansą wyrażenia własnego zdania w sprawach ważnych dla kraju!

WYNIKI GŁOSOWANIA

uczniów Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym