EUROWEEK

W dniach 30.09-04.10.2011 młodzież z trzydnickiego gimnazjum wzięła udział w anglojęzycznym obozie „Euro-week”. Inicjatorkami i opiekunkami wyjazdu były nauczycielki języka angielskiego -  pani Anna Skrzypek i pani Ewa Madras. Obóz zorganizowany był przez Europejskie Forum Młodzieży - stowarzyszenie posiadające wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie trwania szkolenia uczestnicy mieli szansę zapoznać się z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego. Zajęcia prowadzili wolontariusze z całego świata, m.in. z Turcji, Indii, Indonezji, Dominikany czy Wietnamu. Prezentowali oni swoją kulturę, zwyczaje, tradycje i tańce narodowe. Uczniowie mieli szansę doskonalić język angielski, gdyż w tym języku odbywały wszystkie zajęcia. Nauka odbywała się głównie po przez zabawę, ćwiczenia i gry zespołowe.

Dodatkowymi atutami imprezy była malownicza okolica Bystrzycy Kłodzkiej i przepiękna pogoda. W drodze powrotnej zwiedziliśmy malowniczy Wrocław. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i chcieliby ponownie wziąć udział w podobnym obozie.

„Spędziliśmy tam pięć wspaniałych dni, poznając wiele fantastycznych osób. Najbardziej urzekły nas tańce całego świata, których uczyliśmy się podczas zajęć. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu, gdyż było to niezwykłe przeżycie i doświadczenie, a ze spotkanymi tam ludźmi mamy możliwość utrzymywania stałego kontaktu, szlifując przy okazji swój angielski" - wspominają Martyna Włoda i Klaudia Wojtaś.