Sprzątanie Świata "Polska 2012"

Podsumowanie Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2012”

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata – Polska 2012” przebiegała pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję…”

Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużym  zaangażowaniem w jej organizację i przebieg. Pomimo zmiennej pogody, jaka panowała w tych dniach, uczniowie wraz z opiekunami dzielnie przemierzali kilkukilometrowe szlaki na terenie naszej gminy, sprzątając przydrożne rowy, przystanki oraz tereny leśne.

W akcji  uczestniczyło 128 uczniów pod opieką 18 nauczycieli.  Zebrano około 220 worków śmieci, na które składały się m.in. opakowania plastikowe, butelki i puszki.

Z naszych obserwacji wynika, że mniej śmiecimy, ale wciąż spotykamy się z ludzką bezmyślnością i niefrasobliwością.

Wszyscy lubimy spędzać czas w czystym i miłym otoczeniu. Dlaczego wiec przed wyrzuceniem papierka czy butelki z okna samochodu, nie pomyślimy, ze zaśmiecamy najbliższe otoczenie innych ludzi? Czy to takie trudne?

Pamiętajmy, ze Ziemia jest naszym wspólnym dobrem – dbajmy więc o Nią i nie zaśmiecajmy jej!