Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum w Trzydniku Dużym 16.05.2012r.

W dniu 16 maja 2012roku nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów klas szóstych i ich wychowawców. Odwiedzili nas uczniowie ze szkół podstawowych z Rzeczycy Ziemiańskiej, Rzeczycy Księżej, Łychowa Gościeradowskiego, Woli Trzydnickiej, Olbięcina oraz Gościeradowa.

Pan dyrektor  Ryszard Wolanin w swoim wystąpieniu przekazał informacje o naszej szkole: wynikach egzaminów, osiągnięciach młodzieży, zapleczu dydaktycznym, zajęciach dodatkowych, programach unijnych i  atmosferze panującej w naszej szkole.

Pani Małgorzata Nowak przygotowała inscenizację" Korowód znanych Polaków, po której odbył się konkurs dotyczący wiedzy o znanych rodakach.  Pani Anna Ewa Sobota wraz z zespołem wokalnym zorganizowała  zabawy muzyczne.

Szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy, którymi opiekowała się młodzież gimnazjalna.
Uczniowie mogli zapoznać się z oferta edukacyjną szkoły, poznać przyszłych kolegów, koleżanki i grono pedagogiczne oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanych na ten dzień zajęciach. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowali i sami brali udzieł w doświadczeniach fizycznych i chemicznych. Uczestniczyli również w zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa, gdzie uczyli się,  jak udzielac pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowniem cieszyły się zajęcia z języka angielskiego z użyciem tablicy interaktywnej. Działania Ligi Ochrony Przyrody szczegółowo przedstawił nauczyciel biologii  Henryk Flis. Uczniowie gimnazjum przygotowali przezenacje multimedialna, na której zebrano najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.

Nie zabrakło także skromnych przekąsek, którymi były upieczone przez gimnazjalistów mufinki.