Dzień Praw Człowieka i finał Roku Korczaka

Z okazji, przypadającego 10 grudnia Dnia Praw Człowieka i kończącego się Roku Janusza Korczaka, uczniowie najstarszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej z Olbięcina wzięli udział w nietypowej lekcji, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Spotkanie przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Wolanin i Izabeli Karwat.

Lekcja była oparta na dwóch utworach Janusza Korczaka, "Legendzie o pieśni" i "Królu Maciusiu Pierwszym". Gimnazjaliści przygotowali zarówno prezentacje na temat życia i twórczości Janusza Korczaka, jak też zadania dla swoich słuchaczy.

Oprócz nich aktywny udział w zajęciach wzięli dyrektorzy: Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Biała, Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie Krystyna Maciąg oraz PG w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin.

Uzupełnieniem wiadomości o wielkim człowieku, lekarzu, pedagogu, pisarzu i publicyście była prezentacja fragmentów filmu pod tytułem "Korczak" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Wolontariusze z gimnazjum przygotowali również słodką niespodziankę dla uczestników poniedziałkowego spotkania... gofry.

O kończących się obchodach Roku Janusza Korczaka przypomina także otwarta wystawa z cytatami zasłużonego działacza społecznego, którą Gminny Ośrodek Kultury przygotował razem z biurem Rzecznika Praw Dziecka.