Jesteś tutaj:Start / O szkole

Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym

Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym funkcjonuje od 1 września 2000 roku. Zostało powołane Uchwałą Nr XIX/91/2000 Rady Gminy w Trzydniku Dużym z dnia 28 lutego 2000 r. Szkoła powstała na bazie dwóch gimnazjów funkcjonujących w Olbięcinie i Rzeczycy Ziemiańskiej. Do obwodu szkoły należy młodzież z terenu całej gminy oraz z miejscowości Mikulin gm. Kraśnik, którą włączono na podstawie obustronnego porozumienia gmin. Uczniowie są dowożeni na zajęcia szkolne, czemu sprzyja lokalizacja gimnazjum w centrum gminy.

Budynek szkoły usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie urzędu gminy, niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, banku i posterunku policji.

Gimnazjum dysponuje 13 salami lekcyjnymi, w tym pracownią biologiczną, fizyczno-chemiczną, informatyczną, biblioteką, świetlicą, siłownią. halą sportową o wymiarach 36x21m oddaną do użytku 7 września 2003r.

14 grudnia 2009 roku odbyło się uroczyste otwarcie Kompleksu Boisk "ORLIK 2012", w skład którego wchodzą: boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 30x62m pokryte trawą syntetyczną, boisko do gry w piłkę siatkową, koszykową i tenisa o wymiarach 19x32m z nawierzchnią polimetanową.