Julian Tuwim – uczy, bawi, wychowuje…

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole połączyliśmy z obchodami Roku Juliana Tuwima. Scenariusz przedstawienia stanowiły teksty poety, ich przeróbki, zabawne komentarze przeplatane informacjami na temat życia i pasji Tuwima.

T – jak twórczość

U – jak uczucie

W – jak wystrzałowe zainteresowania

I – jak Irena

M – jak „Mimozami…”

Spotkanie z Tuwimem rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki do tekstu poety „Grande Valse Brillante” w wykonaniu Ewy Demarczyk. W przedstawieniu znalazło się też nagranie brawurowo wykonanego przez Irenę Kwiatkowską „Ptasiego radia”.

W akademii wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Kinga Szymańska, Wiktor Zdyb, Kornel Maciąg, Karol Biały, Filip Żak, Kuba Szczepanik, Szymon Salawander i Kamil Wójcik oraz niezastąpione prowadzące – Klaudia Stola i Karolina Jaworek z IIIB. Za oprawę muzyczną odpowiedzialne były uczennice klasy IIIA: Karolina Frączek i Patrycja Jabłońska. Piosenkę "Do prostego człowieka" zaśpiewali: Magdalena Sobieszczańska z II C i Damian Osmoła z IIIB. Nad całością czuwały panie: Dorota Laskowska, Agnieszka Wolanin i Iza Karwat.