Finał IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego

Dnia 9.05.2013 r. w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Kraśniku odbył się uroczysty finał IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Książka to nowy świat!”

Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym, a uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Kraśnickiego. Na konkurs wpłynęło 26 prac literackich oraz 96 prac plastycznych i fotograficznych. Jury Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Książka to nowy świat!” w składzie: Izabela Cielma - plastyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku, Agnieszka Płatek - dyrektor Biblioteki Publicznej w Stróży – Kolonii, Stanisława Wnuk - kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie Filii w Kraśniku, Lech Dudziński - instruktor fotografii w Gminnym Ośrodku Kultury w Urzędowie przyznało 26 nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Patrycja Jabłońska kl. IIA, która zajęła II miejsce.

Nagrody książkowe i dyplomy wręczyli laureatom przybyli na uroczystość goście: Grażyna Stoma - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w ublinie oraz Zbigniew Leziak - kierownik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Kraśniku.