• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Rok Szkolny 2014/2015

Wyprawa w Tatry

         W dniach 15-18 czerwca ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów  pod opieką pani Doroty Nyk i pana Henryka Flisa odkrywała nasze najpiękniejsze góry – Tatry. Wycieczka miała charakter stricte naukowy, a zadbała o to przewodniczka - botanik PAN Anna Delimat. Tatrzańska wyprawa zaczęła się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, co pozwoliło na zrealizowanie całego ambitnego programu wycieczki (nawet pomimo nie zawsze sprzyjającej górskim wycieczkom pogodyMrugnięcie).


A program był bardzo bogaty… Znalazły się  w nim m.in.:

  1. podziwianie panoramy Tatr z Gubałówki
  2. relaks w...

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Cudze chwalicie..."

          Miło nam poinformować, że grupa uczennic Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym (Alicja Bańka IIIB, Klaudia Rak IIIA, Gabriela Surowiec IIIA, Ewa Suska IIIB) zajęła I miejsce w XI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego "CUDZE CHWALICIE..." w kategorii szkół gimnazjalnych. Opiekunem grupy była Pani Ewa Gałczyńska.

 

Gratulujemy!!!

Projekt "Mała ojczyzna - wspólna sprawa"

          15 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie projektu pod hasłem „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”, realizowanego w naszym gimnazjum przez wolontariuszy przeszkolonych przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. W czasie warsztatów i spotkań, organizowanych w ramach projektu w maju i czerwcu, gimnazjaliści poznawali zasady funkcjonowania samorządu, uczyli się samodzielności, a także szukali pomysłów na zaktywizowanie rówieśników do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności. Cykl zajęć zakończyła gra terenowa. W urzędzie gminy gimnazjaliści z pomocą wolontariuszy wypełniali zeznanie podatkowe, a podczas spotkania ze strażakiem z OSP w Woli Trzydnickiej poznawali, m.in. zasady rekrutacji do takich jednostek oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy projektu pracowali w grupach, a podczas poniedziałkowego podsumowania wszyscy odebrali gratulacje i nagrody z rąk wójta gminy Franciszka Kwietnia.