• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

SOUL - Sports Opportunities Unite Lives

       W styczniu 2012 roku dyrektor Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Ryszard Wolanin wraz z nauczycielem języka angielskiego – Anną Skrzypek uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w Belgii. Celem wizyty było opracowanie projektu współpracy wielostronnej pt.: „SOUL - Sports Opportunities Unite Lives” w ramach programu Comenius. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele szkół z Anglii, Norwegii, Francji i oczywiście z Belgii. Dziś już wiemy, że projekt otrzymał akceptację Komisji Europejskiej i od września 2012 przez 2 kolejne lata realizowany będzie przez uczniów i nauczycieli PG w Trzydniku. Projekt realizowany będzie w języku angielskim, więc uczniowie będą mieli wspaniałą okazję do rozwijania swoich umiejętności językowych poprzez komunikowanie się z rówieśnikami z krajów partnerskich. Dzięki środkom otrzymanym z UE uczniowie, jak i kadra pedagogiczna, będą mieli możliwość wyjazdu do krajów uczestniczących w realizacji projektu. W sumie będzie ponad 24 wyjazdy robocze, a także PG w Trzydniku gościć będzie przedstawicieli z poszczególnych krajów.

     Głównym celem projektu jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Uczestnicy projektu będą mogli nie tylko poznać nowe charakterystyczne dla danego kraju sporty i gry, ale także zasady zdrowego odżywiania, znaczenia i wpływu aktywności fizycznej i zbilansowanej diety na organizm człowieka. Realizacja projektu będzie okazją do poznania nowych kultur i obyczajów, a także do promowania takich wartości, jak tolerancja, równość, wytrwałość, zdrowa sportowa rywalizacja czy fairplay. Celem projektu jest zachęcenie do solidarności wśród młodzieży w całej Europie i do podjęcia przez nich odpowiedzialności za swoje życie i przyszłość.


Slough w Wielkiej Brytanii

Wizyta uczniów Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym

w Slough w Wielkiej Brytanii - realizacja projektu SOUL –

Sports Opportunities Unite Lives

 

 

W dniach 12-17 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Rydzewska, Patrycja Jabłońska, Krystian Dziewa i Wojciech Jarzyna uczestniczyli w wyjeździe zagranicznym do szkoły Slough Grammar School w Wielkiej Brytanii w ramach wymiany zagranicznej młodzieży. Opiekę nad nami sprawowali nauczyciele – Henryk Flis, Łukasz Matyzbon i Anna Skrzypek. Oprócz nas przyjechali tam też nasi partnerzy ze szkół z Francji, Belgii i Norwegii.

 

 

Poniedziałek  12 listopada

 

Dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, ponieważ o 5:50 spotkaliśmy się przed Gimnazjum w Trzydniku Dużym, skąd cała nasza czwórka wyruszyła w drogę...

Tourcoing we Francji

Wizyta uczniów Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym

w  Tourcoing w regionie Nord-Pas-de-Calais we Francji

18-23 marzec 2013

 

Po raz kolejny młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w realizacji projektu pod nazwą „SOUL- Sports Opporunities Unite Lives”, którego głównym celem było propagowanie sportu i zdrowego stylu życia. Tym razem krajem docelowym była Francja. Pojechała tam czteroosobowa grupa uczniów w składzie Alicja Nowosad, Karolina Frączek, Konrad Kopeć i Piotr Szymański wraz z opiekunami Ewą Gałczyńską, Dorotą Nyk oraz koordynatorem projektu Anną Skrzypek.   

Czytaj więcej

Wizyta trzydnickich gimnazjalistów w Norwegii

SOUL - program Comenius

 

              Od 10 lutego cztery nasze uczennice: Marcelina Łukasik, Kinga Szymańska, Paulina Lisek i Alicja Stefaniak oraz pan dyrektor Ryszard Wolanin i pani Ania Skrzypek spędzją czas w jednej z norweskich szkół w Drammen. Oto kilka zdjęć z pierwszych dni pobytu w Norwegii...