• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Rok Szkolny 2016/2017

Żegnaj szkoło na rok...

         23 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia  roku szkolnego 2016/2017. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów…  Na wstępie zebrani obejrzeli polonez przygotowany przez trzecioklasistów pod czujnym okiem pani Doroty Nyk oraz część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IIIA i IIIB pod kierunkiem pań wychowawczyń: Izabeli Karwat, Anny Ewy Soboty i Agnieszki Wolanin. Część artystyczną zakończył występ Oli Zięby z klasy IIB, która piosenką podziękowała trzecioklasistom za wspólnie spędzony czas.

     Następnie głos zabrał pan dyrektor, który w swoim wystąpieniu nie krył satysfakcji z osiągnięć uczniów naszej szkoły, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach. O tym jak wielu mamy zdolnych i pracowitych uczniów świadczyły liczne nagrody, których wręczenie zajęło znaczną część uroczystości.

Rajd dla transplantacji – Podziel się sobą!

         13 czerwca do naszego gimnazjum zawitali uczestnicy IV Rajdu dla transplantacji – Podziel się sobą!, organizowanego przez Fundację ORGANiści. Uczestnicy rajdu upowszechniają wiedzę o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów, uświadamiając, apelując i uwrażliwiając… bo w kwestii transplantacji jest wciąż wiele do zrobienia. Mimo, że 80% społeczeństwa deklaruje zgodę na oddanie swoich narządów po śmierci do przeszczepu, to tylko ok. 25% powiadamia o tym swoich bliskich, a na Krajowej Liście Oczekujących jest ok. 1700 osób.

     W tym roku Rajd dla transplantacji wyruszył z Lublina przez Trzydnik Duży, Dwikozy,  Sandomierz, Warkę, Górę Kalwarię do Warszawy. Tegoroczna trasa wybrana została nie bez przyczyny. Są to bowiem tereny, gdzie liczba przeszczepów jest bliska zeru.

Warsztaty kreatywnego myślenia

           13 czerwca 2017 r. Martyna Nowasad i Jakub Biss, ambasadorzy projektu „European Possibillities – Europejskie Możliwości”, przeprowadzili dla uczniów klas drugich warsztaty kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów.

Bijemy rekord czytania

     Mimo, iż statystyki pokazują, że 63% Polaków nie czyta, trzydniccy gimnazjaliści udowodnili, iż czytają.

    1 czerwca o godzinie 10.00 wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie wraz z panem dyrektorem i nauczycielami spotkali się w przyszkolnym ogrodzie i spędzili miło czas na wspólnym czytaniu.

      Większość uczestników akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przyniosła swoje ulubione książki, a ci którzy zapomnieli o zabraniu książek z domu mogli je wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

      Spotkanie rozpoczęła pani bibliotekarka, Dorota Laskowska, która opowiedziała o celach akcji i rezultatach jej ubiegłorocznej edycji. Następnie zaś członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki podzieliły się z koleżankami i kolegami wybranymi przez siebie powieściami i głośno odczytały fragmenty przyniesionych...