Jesteś tutaj:Start / Gazeta Szkolna

Gazeta Szkolna

GIM-PRESS... nasz punkt widzenia...

Liczne kartkówki, testy, zaliczenia.... Jak ze stresem radzą sobie uczniowie naszego gimnazjum? Redagują gazetkę szkolną.

GIM-PRESS jest ,,nieregularnikiem”, który powstał w roku szkolnym 2008/2009. Dzięki funduszom uzyskanym w ramach projektu pod hasłem "Grom@dzimy, Red@gujemy, Upowszechni@my"  do siedziby pisma został zakupiony profesjonalny sprzęt: drukarka i aparat cyfrowy. Ponadto młodzież miała możliwość kontaktu z prawdziwymi profesjonalistami.

Flirt z dziennikarstwem rozpoczął się od odwiedzenia redakcji „Dziennika Wschodniego”, „ Kuriera Lubelskiego” i „Radia Lublin”. Pod opieką p. Agnieszki Wolanin i p. Doroty Laskowskiej uczniowie poznają tajniki publicystycznego fachu. Jak się okazało, praca dziennikarzy jest niezwykle trudna, wyczerpująca i wymagająca ogromnej kreatywności. W pamięci młodych poszukiwaczy nowinek na zawsze pozostanie szczery uśmiech redaktora, który usłyszał spontaniczne pytanie: A czy to się opłaca? Oceńcie sami!