"Stara książka w nowym miejscu" - akcja charytatywna

Podsumowanie zbiórki książek dla Wilkowa

Z początkiem nowego roku szkolnego nasza szkoła włączyła się w akcję zbiórki książek dla szkół z terenu gminy Wilków, zainicjowaną przez Biuro Poselskie prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej - poseł do Parlamentu Europejskiego. Gmina Wilków została dotknięta klęską powodzi. Skutkiem tego niemal wszyscy mieszkańcy stracili dorobek całego życia. Straty poniosły również jednostki oświatowe i biblioteki tracąc swoje księgozbiory. Akcja została skierowana do osób lubiących czytać książki i chcących podzielić się nimi z innymi.

Koordynatorem akcji na terenie szkoły był szkolny Klub Wolontariatu i biblioteka szkolna. Nasi uczniowie i nauczyciele przekazali łącznie 235 książek (lektur szkolnych, książeczek dla dzieci, powieści dla młodzieży). Zebrane książki zostały przekazane do Urzędu Gminy, a stamtąd zostały przewiezione do biura koordynatora w Lublinie.

KLASA

IIID (18)

Aleksandra Gac

RAZEM:

Wszystkim zaangażowanym w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!