Wycieczka Kraków - Wieliczka

3 i 4 października szesnastu uczniów naszego gimnazjum wraz  z paniami: Ewą Gałczyńską i Anną Skrzypek zwiedzało dawną stolicę Polski Kraków. Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii i poznać najciekawsze miejsca w mieście Kraka. Wspólnie z przewodnikiem przeszli Drogą Królewską i podziwiali Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, ul. Floriańską, ul. Kanoniczną oraz Dom Długosza. Na Rynku Głównym zakupili pamiątki w Sukiennicach, wysłuchali hejnału z Wieży Ratuszowej i zobaczyli przepiękny Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim. Zwiedzanie Krakowa zakończyła wizyta na Wzgórzu Wawelskim, gdzie uczniowie odwiedzili groby polskich władców i wieszczów pochowanych w kryptach wawelskiej Katedry. Ostatnim akcentem było zdjęcie z legendarnym, wawelskim smokiem. Ciekawy punktem wycieczki było również zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.