Rok Szkolny 2017/2018

Przy wigilijnym stole

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny świąteczny wystrój, dzielenie się opłatkiem, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców oraz wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

.

Christmas Crackers , czyli wystrzałowe niespodzianki

W przedświątecznej atmosferze uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Anny Skrzypek, własnoręcznie przygotowali Christmas Crakers, czyli zapakowane w ozdobny papier do pakowania prezentów zagadkowe przedmioty w kształcie przypominającym gigantyczne cukierki.  Zawartość Christmas Cracker stanowi najczęściej papierowa korona, którą zakłada się w czasie świętowania, karteczka z żartem, krótki wierszyk, aforyzm albo zagadka do rozwiązania oraz mały upominek.

Spotkanie opłatkowe

20 grudnia 2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, SK LOP oraz Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się przy wigilijnym stole by złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić miły wieczór.

Ferie z ekonomią

"Ferie z ekonomią" to projekt edukacji ekonomicznej, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i finansowej, rozbudzenie aspiracji ekonomicznej i zmotywowanie młodego człowieka do rozwoju osobistego i zawodowego.

Zajęcia w ramach tego projektu będą realizowane w Publicznym Gimnazjum w Trzydniku Duży w okresie jednego tygodnia ferii zimowych, natomiast ich kontynuację stanowić będzie praca projektowa - model biznesu własnej firmy - który uczniowie przygotują w okresie 2 miesięcy od zakończenia ferii. Autorów najlepszych prac czeka wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego oraz udział w profesjonalnych warsztatach.

Projekt adresowany jest do uczniów klas II i III gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych udziałem w...