• Kontrast:
  • Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++

Rok Szkolny 2017/2018

Powiatowy Konkurs Krajoznawczo-Przyrodniczy

            Miło nam poinformować, że Dominika Zdyb z klasy IIIB zajęła III miejsce w V Powiatowym Konkursie Krajoznawczo-Przyrodniczym.

            Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

                                       I -   przygotowanie albumu ,,Lasy kolorem malowane”

                                       II - test konkursowy ,,Moja Mała Ojczyzna – Gmina Annopol ”

 

            Dominika przygotowała pracę w kategorii "Lasy kolorem malowane" pod opieką pana Henryka Flisa.

 

Serdecznie gratulujemy!

Wizyta w Sejmie

       8 maja młodzież z Gminy Trzydnik Duży wzięła udział w niecodziennej lekcji demokracji. Uczniowie gimnazjum w Trzydniku Dużym oraz szkoły podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Ziemiańskiej i Rzeczycy Księżej, na zaproszenia pana posła Jarosława Stawiarskiego, odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Narodowe Święto Konstytucji

            3 maja Aleksandra Zięba, Dominika Zdyb oraz Aleksandra Kosikowska, pod opieką pana Henryka Flisa, reprezentowały nasze gimnazjum na miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

            Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pw. Wniebowziecia NMP. Następnie parlamentarzyści, delegacje samorządowe, instytucji i organizacji społecznych,  zakładów pracy, szkół i przedszkoli złożyły kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

Diecezjalne Dni Młodych - rajd rowerowy

30 kwietnia młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w rajdzie rowerowym do Zawichostu. Organizatorem imprezy był ksiądz proboszcz z parafii Wola Trzydnicka.

Wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej, rodzicami i opiekunami (p. Elżbietą Ryś i p. Dorotą Nyk), gimnazjaliści pokonali trasę 25 kilometrów, dojeżdżając leśnymi drogami do Kosina, a następnie płynęli promem przez Wisłę do Zawichostu. Tam dołączyli do uczestników Diecezjalnych Dni Młodych.

Droga powrotna była równie ciekawa. Wszyscy zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili do domów.

Dzień Ziemi

              20 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum oraz szkół podstawowych z Łychowa, Rzeczycy Ziemiańskie i Rzeczycy Księżej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

             Młodzież wzięła udział w różnorodnych warsztatach i zajęciach praktycznych przygotowanych praz wolontariuszy UMCS. Uczestnicy  wycieczki m.in. poznali tańce różnych krajów, wysłuchali interesujących wykładów o wodzie i o drzewach, sprawdzili swoja wiedzę, rozwiązując przygotowane zagadki.

             Wycieczkę zakończyła wizyta w schronisku, do którego uczniowie zawieźli zebraną w szkołach karmę. W schronisku młodzież obejrzała ciekawą prezentację, zwiedziła obiekty oraz poznała interesujące fakty dotyczące zwierząt.

                   Organizatorem wycieczki był pan Henryk Flis.