Rok Szkolny 2017/2018

Biwak w Okunince

W dniach 18-21 czerwca dziesiątka naszych uczniów, wraz z opiekunem – panem Henrykiem Flisem, wybrali się na biwak nad Jezioro Białe we wsi Okuninka. Odwiedzili znajdującą się w pobliżu Małą Synagogę, a także Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Wszyscy spędzili miło czas przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018:-)

Powiatowy Konkurs Krajoznawczo-Przyrodniczy

Miło nam poinformować, że Dominika Zdyb z klasy IIIB zajęła III miejsce w V Powiatowym Konkursie Krajoznawczo-Przyrodniczym.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach:

I -   przygotowanie albumu ,,Lasy kolorem malowane”

II - test konkursowy ,,Moja Mała Ojczyzna – Gmina Annopol ”

Dominika przygotowała pracę w kategorii "Lasy kolorem malowane" pod opieką pana Henryka Flisa.

Serdecznie gratulujemy!

Wizyta w Sejmie

8 maja młodzież z Gminy Trzydnik Duży wzięła udział w niecodziennej lekcji demokracji. Uczniowie gimnazjum w Trzydniku Dużym oraz szkoły podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Ziemiańskiej i Rzeczycy Księżej, na zaproszenia pana posła Jarosława Stawiarskiego, odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Narodowe Święto Konstytucji

3 maja Aleksandra Zięba, Dominika Zdyb oraz Aleksandra Kosikowska, pod opieką pana Henryka Flisa, reprezentowały nasze gimnazjum na miejskich obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele parafialnym pw. Wniebowziecia NMP. Następnie parlamentarzyści, delegacje samorządowe, instytucji i organizacji społecznych,  zakładów pracy, szkół i przedszkoli złożyły kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Diecezjalne Dni Młodych - rajd rowerowy

30 kwietnia młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w rajdzie rowerowym do Zawichostu. Organizatorem imprezy był ksiądz proboszcz z parafii Wola Trzydnicka.

Wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej, rodzicami i opiekunami (p. Elżbietą Ryś i p. Dorotą Nyk), gimnazjaliści pokonali trasę 25 kilometrów, dojeżdżając leśnymi drogami do Kosina, a następnie płynęli promem przez Wisłę do Zawichostu. Tam dołączyli do uczestników Diecezjalnych Dni Młodych.

Droga powrotna była równie ciekawa. Wszyscy zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili do domów.